O nas

Clubfoot Polska to inicjatywa rodziców, których dzieci mają stopy końsko-szpotawe. Inicjatywa, która jest dopiero na początku swojej drogi. Inicjatywa, która w przyszłości zamieni się w fundację, wspierającą dzieci i ich rodziców w walce o zdrowe stopy.

Bazując na naszym doświadczeniu, wiemy, że w Polsce dostęp do informacji zarówno o wadzie, jak i o metodzie jej leczenia jest bardzo ograniczony. Chcemy to zmienić! Chcemy, by każdy rodzic szukający odpowiedzi na nurtujące go pytania, otrzymał je od razu - i to w języku polskim.

Dlatego stworzyliśmy ten portal informacyjny. Mamy nadzieję, że dzięki niemu dostęp do wiedzy o wadzie będzie łatwy i oczywisty. Zależy nam na tym by wszelkie informacje zamieszczane na stronie były kompleksowe i rzetelne. Dlatego nasza strona zostanie poddana weryfikacji przez Ponseti International Association, największą organizację na świecie, która zajmuje się SKS (jesteśmy na etapie tłumaczenia jej na język angielski).

Stopy naszych dzieci można wyleczyć nieinwazyjną metodą Ponsetiego! Metoda ta jest bardzo dobrze opisana przez samego twórcę, nie ma w niej miejsca na modyfikacje. Niestety w rzeczywistości – jak sygnalizuje wielu rodziców – lekarze pozwalają sobie na zmiany. Zmiany, które często kosztują nasze dzieci wydłużonym leczeniem, a nawet ingerencjami operacyjnymi. Chcemy, aby rodzicie mieli pełną wiedzę na temat metody Ponsetiego, aby rozumieli i potrafili kontrolować działania lekarzy. Aby w porę mogli zareagować, gdy lekarz będzie chciał odejść od złotego standardu.

Statystycznie w Polsce codziennie rodzi się 1 dziecko ze stopami końsko-szpotawymi. Bez prawidłowej diagnozy, podjęcia leczenia metodą Ponsetiego i wsparcia rodziców, szanse dziecka na to, że w przyszłości będzie poprawnie chodzić maleją. Jako Clubfoot Polska chcemy mieć pewność, że każde dziecko otrzyma najlepszy standard leczenia, rzetelne informacje i wsparcie, które jest mu tak potrzebne!

Doskonale rozumiemy, czym jest walka o zdrowe stopy dziecka. Rozumiemy, ile zmartwień i trosk mają rodzice. Rozumiemy, ile wątpliwości pojawia się na każdym etapie leczenia. Jesteśmy tu dla Was! Jesli potrzebujecie wsparcia, rozmowy, macie pytania, na które nie znaleźliście odpowiedzi - nie bójcie się z nami skontaktować (TU). Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc!!

Wierzymy, że to co robimy ma sens. Wierzymy, że pomożemy Wam w tych trudnych chwilach. Pamiętajcie: nie jesteście sami!

Zdecydowalismy się na anglojęzyczną nazwę z dwóch powodów. Po pierwsze polski odpowiednik jest dość "trudny i nieprzyjemny", po drugie zależy nam na międzynarodowej współpracy.

Trzymajcie za nas kciuki!

Zespół Clubfoot Polska 
 

Zdjęcia:
Zdjęcie w nagłówku: archiwum prywatne